Určite máte doma niekoľko kabeliek a teraz Vám poradíme, ako sa o ne starať tak, aby stále vyzerali ako nové. Možno sa budete čudovať, no aj to, ako ich uskladňujete, vplýva na ich vzhľad a životnosť.

 

1. Impregnácia

3 tajné tipy, aby Vaša kabelka vyzerala ako nová

Koža je veľmi trvácna, ale vyžaduje naozaj veľkú pozornosť. Je to prírodný materiál, ktorého prirodzenou vlastnosťou je to, že stále pracuje a cez póry nasáva prach, nečistoty a vlhkosť. Ihneď po zakúpení by ste ju mali impregnovať na to určeným prípravkom (podľa druhu kože) v podobe spreja, alebo krému. Aj pre iné materiály existujú impregnačné prípravky a odporúčame, aby ste si Vaše módne kúsky impregnovali naozaj pravidelne. Nezabudnite ani na zips. Občas ho premažte, napríklad včelím voskom, vyhnete sa tak zhrdzaveniu a zips bude stále ako nový.

 

2. Umývanie a čistenie

Kabelky vyrobené z látky, filcu a podobných materiálov môžete jednoducho umyť vlažnou mydlovou vodou a potom ich nechajte pomaly a riadne vysušiť. Nikdy ich neodkladajte do skrine, alebo do uzatvoreného priestoru ak sú čo len trochu vlhké. Po umytí a dôkladnom vysušení znovu aplikujte impregnačný sprej alebo krém.

 

3. Uskladnenie

Po každom použití ju vyprázdnite a vytraste z nej všetky omrvinky a špinu. Dbajte na to, aby ste z nej odstránili aj čiastočky mejkapu a iných kozmetických produktov, tie je dobré nosiť vo zvláštnom vrecúšku, čím ochránite aj jej vnútro. Nakoniec ju zaveste na nejaký háčik, alebo položte na policu tak, aby si udržala svoj tvar. Pred uložením ju môžete vložiť do látkového vrecka, ktoré chráni pred prachom a prípadným slnečným svetlom.